W ostatnim czasie została wprowadzona możliwość rejestracji telefonicznej na konsultację gastrologiczną pod nr tel. 509 90 80 10. Rejestracja jest możliwa w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 17:00-18:00. Jednocześnie informuję, że nie zawsze będzie możliwe uzyskanie odpowiedzi na pytania zadawana drogą sms.
Celem umówienia się na badania endoskopowe proszę o kontakt bezpośredni z rejestracją CM PZU Artimed ul. Paderewskiego 4 (badania prywatne i NFZ).

Z dniem 31. sierpnia 2020 r. zakończyłem pracę w Dziale Diagnozy i Terapii Gastroenterologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.
Serdecznie dziękuję Wszystkim za wspaniałą współpracę i uprzejmość jaką byłem darzony każdego dnia.


Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego

Serdecznie przypominam i zachęcam do aktywnego udziału w badaniu profilaktycznym (kolonoskopia) raka jelita grubego.
Kto może uczestniczyć w badaniu:
  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów takich jak krwawienie z przewodu pokarmowego, biegunka lub zaparcie które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a którego przyczyna nie jest znana, a także chudnięcie lub anemia bez znanej przyczyny.
  • osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego

Z badania mogą skorzystać osoby, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat.

Szczegóły na stronie http://pbp.org.pl

foto: Joe Monster